Na Golici vedno sije sonce

26. avgust 2018

Besedilo: Maja in Janko, foto: Vlado

V nedeljo, 26. avgusta smo v Koči na Golici obeležeili dan jeseniških planincev. Zaradi kislega vremena je bila udeležba nekoliko skromnejša, kaj kmalu pa smo si bili edini, da na Golici vedno sije sonce - vzdušje je bilo enkratno – plesalo in pelo se je pozno v popoldne. Predsednik društva Vlado Hlede je pozdravil goste in povedal nekaj besed o delu društva. Lahko smo si ogledali razstavo dokumentarnih fotografij Golica skozi čas in se spomnili letošnje 125 letnice rojstva našega znamenitega gornika, alpinista in gorskega reševalca Joža Čopa. Jakopičevi pa so dogajanje popestrili z ubranim igranjem narodnih viž. Seveda pa je oskrbnica Katarina s svojo posadko poskrbela, da nismo bili lačni in žejni.

Aleš Jakopič iz Planine pod Golico je harmoniko začel igrati pri osmih letih. Uk je začel v Glasbeni šoli Jesenice pri prof. Diani Šimbera, sedaj je učenec Srednje glasbene šole v Velenju pri prof. Primožu Kranjcu. Na glasbenih tekmovanjih doma in po svetu je že dosegel vidne uspehe, posegel je po najvišjih mestih. Danes je nastopil v družbi brata, očeta in starega očeta, ki jim glasba prav tako ni tuja.