POMOČ LOKALNI SKUPNOSTI

Besedilo in foto: Janko Rabič

Prostovoljci iz Leka pomagali pri urejanju Tičarjevega doma in Erjavčeve koče

V farmacevtski družbi Novartis že več let med zaposlenimi spodbujajo prostovoljstvo. Na pobudo Planinske zveze Slovenije se je skupina dvajsetih zaposlenih v Leku Ljubljana (skupina Novartis) 25. aprila udeležila akcije z naslovom Pomoč lokalni skupnosti. Akcija je potekala v dveh kočah na Vršiču – odpravljaje posledic zime in vetroloma ter urejanje okolice pri Erjavčevi koči in pleskanje sob v Tičarjevem domu.

Po končani akciji smo "udarnikom" v Erjavčevi koči postregli z malico, predsednik Vlado pa se je ob prijetni ugotovitvi, da prostovoljstvo dandanes le ni še čisto izumrlo, zahvalil za pomoč.

V razmislek: Akcija, kot je bila ta, bi nas morala spodbuditi k podobnim dejanjem z domačim članstvom in v okviru matičnega društva.