ANČKI STOJAN ZA 95 LET

Besedilo in foto: Janko Rabič

Naša častna članica Ančka Stojan je pred dnevi praznovala 95. rojstni dan. Za seboj ima izjemno pot, povezano z veliko ljubeznijo do gora in pripadnostjo društvu.

V planinske vrste se je najprej vključila v PD Javornik-Koroška Bela, ko se je preselila na Jesenice, pa v naše društvo. Članica v obeh društvih je 82 let !

Poleg številnih zaupanih nalog je pustila največji pečat pri skrbi za vzgojo otrok, katerim je ob pomoči moža Valodija odkrivala skrivnosti in lepote gora. V času (1973–1983), ko je bila načelnica Mladinskega odseka, je le-ta štel 600 članov, na leto pa je bilo organiziranih po 60 izletov.

Leta 1999 smo ji podelili naslov častna članica, leta 2000 je za delo prejela svečano listino Planinske zveze Slovenije.

Ob obisku smo ji zaželeli vse najboljše, dobro zdravje naprej in čim več osebnega zadovoljstva.